Letní osvěžení s limitovanou edicí kávy

 
 

Pražírna Ignác Summer Blend - Limitovaná edice kávy na léto

Užijte si léto na plno a vychutnejte si s touto kávou skvělé kávové nápoje. Zde naleznete ty nejjednodušší recepty, které jsou vhodné pro přípravu i doma. Užijte si toto letní osvěžení s chutí mléčné čokolády, lískových oříšků a lehké acidity, která vás osvěží.

Espresso & tonic

Samotný recept ve jelmi jednoduchý, ale ujistěte se napřed, že máte dostatečné množství ledu a tonic je pořádně vychlazený. Nejprve vhoďte do sklenice kostky ledu, nalijte na ně tonic. Poté velice opatrně po lžičce nalévejte espresso na tonic. Díky tomu dosáhnete, že bude espresso od tonicu krásně oddělené. 

Co budeme potřebovat:

  • 40 g Espressa
  • 80 g tonicu
  • led 

Kouzlo tohoto nápoje je v tom, že espresso lze nahradit jakoukoliv jinou alternativní přípravou, může se jednat o espresso z moka konvičky nebo i Aeropressu.  

Takový tip, tahle varianta nápoje je skvělá i s filtrovanou kávou, ale pro tuto přípravu doporučujeme zrna pod značkou IG coffee roasters.

Affogato

Tohle je další velmi oblíbený ledový nápoj. Jedná se o espresso se zmrzlinou, většinou vanilkovou, ale ať si každý vybere dle svých chutí. Nejdůležitější je mít z nápoje radost. Opět zde platí, že espresso můžete vyměnit za jakkoliv připravenou kávu. 

Co budeme potřebovat:

  • 40 g Espressa
  • kopeček zmrzliny dle vlastního výběru 

Espresso freddo

Tohle je ta nejjednodušší varianta ledové kávy, jedná se o kávu s ledem. Připravte si vaší oblíbenou kávu a nalijte ji na led, věřte tomu, že výsledek vás překvapí.

Capuccino freddo

Jak už napovídá předchozí káva, opět bude nápoj na ledu, ale tentokrát varianta s mlékem. Do sklenice vložte led, do ní přidejte espresso a nakonec i napěnéné mléko. 

Co budeme potřebovat:

  • 40 g Espressa
  • 120 ml ideálně napěněného plnotučného mléka (lze připravit i doma pomocí metličky a zdroje tepla)/ alternativní mléka
  • led 

Každu z těchto nápojů je velmi jednoduchý na přípravu a věřte, že i tak dokáže vykouzlit úsměv na tváři. Osvěžte se s námi v tomto vedru!


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz