Bialetti Moka Induction konvice, 4 šálky černá

Kód: 702
Neohodnoceno
Značka: Bialetti
999 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
18.7.2024

Hliníková moka konvice Bialetti, černá s objemem 130 ml, vhodná k indukčnímu ohřevu

Detailní informace

Detailní popis produktu

BIALETTI MOKA INDUCTION konvice na 4 šálky, černá

Moka Induction je nová konvička od Bialetti, která spojuje tradici, eleganci i smysl pro inovaci. Její horní část je vyrobená z hliníku a má klasický osmihranný tvar pro efektivní sběr patiny. Spodní část konvičky je dvouvrstvá, vnější část je vyrobena z nerezové oceli, její vnitřní část pokrývá hliníková vrstva. Právě díky této dvojité stěně je konvička vhodná i na indukci, rozumí si však i s ostatními používanými typy vařičů. Objem 130 ml.

Příprava:

Jak moka konvička funguje? Tento domácí kávovar se skládá z horní utěsněné nádoby, filtru a spodní nádoby. Během přípravy jako první naplňte spodní nádobku studenou vodou (voda nesmí přesahovat spodní okraj bezpečnostního ventilu). Potom do spodní nádoby vložte trychtýř se sítkem(filtrem). 
Do trychtýře nasypte středně hrubě mletou kávu (nestlačujte) a očistěte okraj od zbytků. Ujistěte se, že má horní díl konvičky těsnící kroužek a konvičku sešroubujte. Moka konvičku postavte na varnou desku, po několika minutých začne káva vytékat z výdejního sloupku v horní nádržce. Horká voda se tlakem pohybuje nahoru a protéká mletými zrny kávy. Vaše lahodné domácí espresso je připraveno, už jen stačí si dát nohy nahoru a kávu si vychutnat!

Nešroubujte konvičku držením za rukojeť, plastová rukojeť se může zlomit. Nikdy nenahřívejte konvičku prázdnou. Konvičku nenechávejte zbytečně dlouho na rozehřáté plotýnce.

Použití:

Moka Induction je vhodná pro plynové (tak aby plameny směřovali do spodní části konvičky, plamen nesmí přesahovat), elektrické, sklokeramické i indukční varné desky. 
Umístěte výrobek na varnou desku tak, aby rukojeť byla mimo dosah tepla. 
 

Údržba:

Konvičku myjte pouze vodou bez čistících prostředků, nepoužívejte žádné abrazivní čistící prostředky (písek, drátenku, hrubou houbičku apod). Konvice není vhodná pro mytí v myčce, mohlo by způsobit nevratné změny na materiálu. Po použití doporučujeme opláchnout a vysušit rozloženou
Po uvaření kávy konvici nerozšroubovávejte, dokud nezchladne.

Doplňkové parametry

Kategorie: Moka konvičky
Barva: černá
Ohřev: Indukce, Plyn, Sklokeramika, Elektrika
počet šálků: 4
Materiál: Nerezová ocel, hliník
Kapacita: 130 ml

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz