Kurz barista pro veřejnost

Kód: 1329
2 hodnocení
Značka: Ignác
3 490 Kč
Skladem (>5 ks)
Termín
Můžeme doručit do:
18.7.2024

Naučte se pečovat o kávu během celé přípravy. Používejte správně dostupné technologie a vyčarujte dokonalé espresso jako pravý barista. TIP NA DÁREK

Detailní informace

Detailní popis produktu

KURZ BARISTA - PRO VEŘEJNOST 

Zúčastněte se sami nebo darujte skutečný kávový zážitek
V tomto kurzu přípravy kávy si osvojíte teoretické a praktické znalosti, seznámíte se s její historií a dozvíte se, jak pěstování a zpracování ovlivňuje chuť výsledného nápoje. 

Během praktické části získáte základní návyky správné přípravy espressa, zpěňování mléka a základní techniky latte art. Patřičnou péči budeme věnovat i technologiím: Mimo jiné kávovarům a jejich správnému nastavení, použití a v neposlední řadě i údržbě a čištění. 

Komu kurz doporučujeme:

Kurz je určený pro široké spektrum lidí, kteří chtějí ovládat přípravu espressa a správné mletí kávy: Ať už jde o zálibu na doma, nebo si chcete vylepšit životopis pro práci baristy. Cílem tohoto kurzu je přiblížit svět kávy začínajícím baristům, zaměstnancům kaváren a firem obchodujícím s kávou i široké veřejnosti. Pro účast nejsou nutné předchozí znalosti. 

Délka kurzu cca 4 hodiny, minimální počet účastníků 2 osoby, maximální počet účastníků 4 osoby. Pokud vám nevyhovuje žádný z termínů, můžeme spolu vymyslet jiné možnosti. Pro skupiny jde organizovat kurzy i o víkendech. 

Obsah kurzu:

  • Povídání o pěstování, zpracování a pražení kávy.
  • Důležitost hrubosti mletí a správné nastavení mlýnků.
  • Teorie extrakce, neboli jak dostat z kávy to nejlepší.
  • Seznámení se s pomůckami a technologiemi pro přípravu espressa.
  • Příprava espressa, cappuccina a ostatních vybraných nápojů.
  • Alternativní příprava kávy.
  • Kávové nápoje.
  • Údržba a hygiena technologií.
  • Každý účastník dostane potvrzení o absolvování kurzu a dáreček na památku. 

Kdo vás bude školit:

Věnovat se vám bude přímo náš mistr pražič, který žije kávou víceméně celý svůj život. Předá vám moudra a vědomosti, které nastřádal. Kávu praží již 10 let a během toho vedl mnoho kurzů. 

Kde kurz proběhne:

V našem moderním showroomu, který je propojený obrovským oknem do naší pražírny. Proto se můžete těšit i na krátkou prohlídku. 

Pražírna Ignác

Čebínská 223, 666 03 Hradčany (okres Brno-venkov)


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz