IG coffee roasters Tanzanie Cascara

Kód: IG_CASCARA_150
3 hodnocení
200 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.6.2024

Slupky kávových třešní pro přípravu kávového čaje, 150g.

Detailní informace

Detailní popis produktu

TANZANIE CASCARA od Henry & partners, 150g

Slupky, které obalují plod kávovníku jsou nasládlé a chu'tové může výsledný nápoj připomínat rooibos nebo čaj z šípků, navíc s dávkou kofeinu. 

Příprava cascary je velice jednoduchá, nedá se na ní totiž téměř nic pokazit. Do 0,3 l horké vody (cca 93 °C) vsypte cca 10 g cascary, nechte 5-10 minut louhovat a přelijte přes sítko. 

Pro začátek doporučujeme volit spíše méně slupek a pokud budete chtít intenzivnější chuť, nápoj lehte louhovat déle nebo přidejte více cascary. Do cascary můžete také přidat skořici, zázvor a nebo také muškátový oříšek. 

CASCARA A JEJÍ HISTORIE
Káva se začala pražit někdy v 15. století, do té doby se pila údajně tak, že se připravovala podobně jako čaj. Příprava cascary byla donedávna známá pouze v oblastech Etiopie, Somálska, Jemenu nebo třeba v Bolívii, kde se jí říká sultana. (Název cascara pochází ze španělského slova cáscara což znamená lusk.) 

Podobně jako zelená káva obsahuje i cascara více vitamínů a antioxidantů, které se při pražení ničí. Cascara je velice zdravá, obsahuje totiž polyfenoly, které posilují imunitní systém. Pomáhá také udržet mozek v perfektním stavu a chrání před depresemi. Obsahuje také železo a draslík.

HENRY A PARTNERS
Henryho dvě farmy se nachází v hornaté oblasti jižní Tanzanie, v regionu Mbeya, v okrese Mbozi, přibližně 30 km od obce Vwawa. 
Poloha regionu Mbeya je z hlediska pěstování kávovníku zcela klíčová. Oblast tvoří členitá vysokohorská krajina obklopena několika sladkovodními jezery. Rozsáhlé vodní plochy, vysoké štíty hor a savany v rozlehlých údolích vytváří velmi specifické tropické klima, charakteristické svou stálostí a pravidelným střídáním suchých a deštivých období. 
Z hlediska výběru vhodného místa pro dlouhodobé pěstování kávovníku odrůdy Cofeea Arabica, je tato lokalita jednoznačně mimořádná. Ráz krajiny je předurčen svou geologickou minulostí a proto je důležité zmínit skutečnost, že hornatá oblast jižní Tanzenie je z geologického hlediska součástí Velké příkopové propadliny, která se táhne ze Severu k Jihu napříč celým africkým kontitentem, podél několika mohutných geologických zlomů. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Výběrové kávy IG
? Použití: Filtr
Země původu: Tanzanie
region/ město: Mbeya
Odrůda: Coffea Arabica
Farma: Henry and Partners

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz